Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2011 > Zajímavosti ze světa zvířat - 29.11.2011

Zajímavosti ze světa zvířat

V úterý 29. listopadu naši školu opět navštívili známí amaterští ornitologové – pan Miloš Chaloupka s Jaroslavem Závorou, aby žáky seznámili se zajímavostmi nejen z ptačí říše. Beseda probíhala za velkého zájmu všech dětí, formou otázek, dotazů a promítání fotografií na interaktivní tabuli ze života sov a zhlédli jsme populárně naučný film o netopýrech.

Dozvěděli jsme se tak například, že ptáci slyší rozdílně. Jako člověk má stejný počet 24 kiloherz pouze hýl obecný, zatímco sova pouhých 8, ovšem rychle reaguje na okolní podněty a vyhodnotí případné nebezpečí.

Ze života ochránců přírody jsme si poslechli vyprávění o přátelství dvou kocourů a postřelené husy velké nebo už víme, jak vypadá husa velká, když onemocní. Je vyhublá, má svěšená křídla a můžeme pozorovat změny na peří a barvě zobáku.

V druhé části besedy jsme sledovali život netopýrů. V jižních Čechách jich žije poměrně hodně a setkat se s nimi může každý z nás. Jak se zachovat, když nám třeba vlétne do pokoje? Zásadně ho nechytáme holou rukou, ale pouze v rukavicích. Mohli bychom se nakazit boreliózou, kdyby nás kousl. Odchytíme jej do papírového či plátěného sáčku s dírkami na dýchání. Když netopýra spatříme na půdě, necháme jej v klidu, nevšímáme si ho. Hlavně, aby ho nemohli najít kočky nebo jiní dravci.

Beseda se pomalu chýlila ke konci a každý žák obdržel za pozornost  a správné odpovědi malou sladkost a obrázek zvířete z naší přírody.

Zajímavosti ze světa zvířat

.Zajímavosti ze světa zvířat 2011

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164925
zimutice_foot.png