Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2018 > Zimní olympijské hry v mateřské škole 2018

Zimní olympijské hry v mateřské škole 2018

 

 Týdenní projekt ZOH v MŠ byl završen sportovním dnem, na který se děti těšily a společně ho připravovaly. Bohužel pravé zimní počasí nám nepřálo, ale to nám nemohlo naše sportovní nadšení zhatit. Aktivity ZOH jsme měly rozdělené na tři části. Nejprve jsme se uvítali v tělocvičně nástupem, poslechem společně zvolené olympijské hymny a olympijským slibem sportovců, při kterém se děti zavázaly ke sportovnímu čestnému chování a dodržování pravidel. Po zahájení ZOH začaly samotné soutěžní aktivity. V tělocvičně děti házely na cíl, cvičily na lavičkách rovnováhu a přitahování. Po skončení první části jsme se přesunuli i se sportovním náčiním a vlastní vyrobenou olympijskou vlajkou na parkoviště ke škole. Tam probíhaly soutěže v běhání mezi značkami, skákání přes překážky, házení obručí a podobné sportovní akce. Třetí závěrečnou částí pokračovaly děti na hřišti u školy, kde soutěžily v tahání bobů. Na bobech měly děti za úkol udržet plyšovou hračku a neztratit ji. Děti si při závěrečné olympijské ceremonii za svoje sportovní snažení vysloužily diplomy, medaile a malou sladkou odměnu. Všechny děti byly pochválené za dodržení olympijského slibu a za správné sportovní chování. Vyslechly si a společně zazpívaly olympijskou hymnu. Během celého sportovního dne si děti užily dostatek pohybu, radosti z něj a společné legrace. Naučily se navzájem podporovat, fandit si, respektovat jeden druhého a vzájemně spolupracovat.

 

ZOH v MŠ 2018.jpg

ZOH v MŠ 2018-1.jpg

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

22. 1. Slavomír

Zítra: Zdeněk

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164996
zimutice_foot.png