Drobečková navigace

Obec Žimutice > Oranžový rok > Oranžový rok 2017 > Žimutické slavnosti 2017

Žimutické slavnosti 2017

 

5. srpna 2017 se již poosmnácté konaly před místní hospůdkou a obecním úřadem Žimutické slavnosti. Celým odpolednem vyhrávala dechová kapela Jihočeská Vlachovka. Na úvod slavností si moderátor Radek Barbulák pozval Romanu Bočkovou s ukázkou ZOOTERAPIE. „ZOOTERAPIE je terapeutická metoda využívání pozitivního působení zvířete na člověka v rovině psychické a fyzické“ vysvětlila všem přítomným Romana Bočková. Všichni se mohli vyfotit s nádherným papouškem a pohladit mnoho dalších zvířat. Poté za velmi parného počasí vystoupily mažoretky z MěDDM Týna nad Vltavou. Dalším velmi zajímavým programem byla ukázka BikeTrial show a Parkour show, ve kterém se představil přeborník ČR Josef Bigi Bigas na speciálním Biketrialovém 20ti palcovém kole a vícemistr světa Patrik Veselý na 14ti palcovém kole. Všichni bez dechu sledovali, jak lze na kole vyskočit na překážku vysokou až 170 cm, skákání a otáčení na zadním i předním kole a velice atraktivní soutěž ve výskoku do výšky a přeskakování ležících dobrovolníků. Součástí BikeTrial show byl i sport Parkour v podání Jakuba Hlinky, který ukázal překonávání překážek saltem a to ve všech možných variantách. Na závěr programu ukázali požární útok mladí hasiči ze Žimutic. K tradici Žimutických slavností patří i pečení selete. Pro děti byl zdarma skákací hrad, řetízkový kolotoč, autíčka a projížďky na koních. Jihočeskou Vlachovku večer vystřídala táborská skupina MIDI.

„Letošní slavnosti se velmi povedly, přišlo mnoho lidí, bylo krásné počasí, chutné sele a díky podpoře Jaderné elektrárny Temelín i skvělý program“ zhodnotil starosta Žimutic Zdeněk Šálený.

žimutické slavnosti 2017.jpg

 Ukázka z programu 

slavnosti 2017-1.jpg

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164841
zimutice_foot.png