Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
Setkání žen
Setkání žen
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Dětský den
26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Co je nového - nepoužívat > Sport > Sport 2017 > Ohlédnutí za volejbalovou sezonou

Ohlédnutí za volejbalovou sezonou

 

Jako každým rokem i letos 28. října, pořádali volejbalisté Žimutic již 15. ročník turnaje v odbíjené.

Turnaj začal v devět hodin ve Sportovní hale v Týně nad Vltavou. Zúčastnilo se ho 7 týmů. Po krátkém nástupu a stručném seznámení se se systémem hry následovala příprava družstev ke hře a také k doufání ve skvělé výsledky a výkony. Našich turnajů se účastní týmy z jižních Čech a jejich blízkého okolí. S těmito družstvy máme dlouhodobé herní i přátelské vztahy. Letos přijaly pozvání týmy z Nové Bystřice, Třeboně, Vitína, Netolic a Týna nad Vltavou. A jak jsme doufali i mladí dorostenci a odrostenci ze Žimutic, jako nástupci bývalého a  snad i budoucího Modrého týmu Žimutice. Jako poslední nastoupil Červený tým Žimutice - pořadatelé tohoto turnaje.

Hrálo se systémem každý s každým do 20. Na tomto základě byl bodován každý zápas.  Po sečtení konečných bodů bylo zcela rozhodnuto o vítězi a poraženém. 

Po dlouhém a vysilujícím boji o body (a míče), které nikdo nedal nikdy ,,zadarmo“ se posledním zapískáním rozhodlo o vítězi denního turnaje v odbíjené.

 Každý s nervozitou čekal na výsledky klání. A to se týkalo i jednoho mladého týmu Žimutic m., který v loňském roce prošel prvními zkušenostmi s turnajem a i přesto, že se mu loni moc nedařilo, si přišel znovu zahrát, utužit vztahy, získat nové zkušenosti, ale také udržet dobrou náladu a atmosféru hry. Za to jim vřele děkujeme.

Tak teď tedy to  konečné pořadí - 1. místo – Červený tým Žimutice, 2. místo – Nová Bystřice, 3. místo - Netolice, 4. místo –  Třeboň (Torpédo), 5. místo – Týn nad Vltavou., 6. místo  - Vitín, 7.místo – Modrý tým Žimutice (mladí).

Po skončení turnaje bylo na programu předání pohárů vítězům. S prázdnou neodešly ani ostatní týmy, které dostaly drobné ceny. Následně se někteří hráči přesunuli do nedaleké Zámecké restaurace k posezení a popovídání s přáteli, kde to ale všechno neskončilo.

Jsme rádi, že se na tomto turnaji každoročně sejde mnoho týmů, bezva hráčů, kamarádů, ale i fanoušků, kteří dodají celému turnaji sportovního ducha klání.

Děkujeme obci Žimutice a všem sponzorům za finanční příspěvek, zejména Jaderné elektrárně Temelín jako generálnímu partneru Oranžového roku v Žimuticích.

Na závěr malé poohlédnutí za naší sezonou ke konci roku  2016 a 2017.

 

     1.  turnaj ke konci sezony 2016         26.12. Třeboň – 3. místo

      2. turnaj 2017                            25.3. Dříteň - 4. místo

     3. turnaj                             15.4. Velikonoční Třeboň - 3. místo

     4. turnaj (venkovní)           2.9.   Vitínská tráva - 3. místo

     5. turnaj                              7.10. Dříteň – 5.místo

      6. turnaj                              28.10. v Týně (náš Žimutice pohár) - 1. místo

           

      A to není konec sezony …   Sportu Zdar (sláva vítězům a sílu poraženým pro další turnaje) :-)