Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Co je nového - nepoužívat > Sport

Sport

SK Žimutice – stolní tenis – sezóna 2018/2019

V prosinci 2018 byla dohrána první polovina soutěžního ročníku 2018/2019 ve stolním tenise. Družstvo SK Žimutice odehrálo poslední zápas na stolech v Černém Dubu ve kterém vyhrálo 11:7.

Klub ve složení Miroslav Šálený, Jiří Lukášek, Zdeněk Šálený, Pavel Hrůza, Milan Hajný, Josef Hajný, Miroslav Kučera a posílený o nováčka Petra Volka sehrál v Regionálním přeboru II 13 soutěžních zápasů s bilancí 10 výher a 3 prohry. Po první polovině soutěže se družstvo SK Žimutice nachází na skvělém 3. místě. Největší devízou SK Žimutice je velmi vyrovnaný hráčský kádr. Hned čtveřice hráčů se nachází v první desítce úspěšnosti celé soutěže – Petr Volek 85 %, Pavel Hrůza 75 %, Miroslav Šálený 73 % a Zdeněk Šálený 70 %.

Velký dík patří Obci Žimutice za výborné podmínky ve sportovním a kulturním centru při tréninku a mistrovských zápasech.

Zdeněk Šálený

Předseda SK Žimutice

Jako každým rokem i letos 27. října pořádali volejbalisté Žimutic již 16. ročník turnaje v odbíjené.

Turnaj začal v devět hodin ve Sportovní hale v Týně nad Vltavou. Zúčastnilo se ho 7 týmů. Po krátkém nástupu a stručném seznámení se systémem hry následovala příprava družstev ke hře. Všichni doufali ve skvělé výkony. Našich turnajů se účastní týmy z jižních Čech a jejich blízkého okolí. S těmito družstvy máme dlouhodobé herní i přátelské vztahy. Letos přijaly pozvání týmy z Nové Bystřice, Třeboně, Vitína, Netolic, Dřítně a našich benjamínků Modrého družstva ze Žimutic. Jako poslední nastoupil Červený tým Žimutice - pořadatelé tohoto turnaje.

Hrálo se systémem každý s každým do 20. Na tomto základě byl bodován každý zápas. Po sečtení konečných bodů bylo zcela rozhodnuto o vítězi a poraženém.

Po dlouhém a vysilujícím boji o body (a míče), které nikdo nedal nikomu ,,zadarmo“ se posledním zapískáním rozhodlo o vítězi denního turnaje v odbíjené.

Každý s nervozitou čekal na výsledky klání. Po sečtení bodů bylo jednoznačně rozhodnuto o vítězi turnaje a ,,poraženém”. (I když poražený není nikdo, kdo si přijde rád zahrát a to bez ohledu na skóre)

Konečné pořadí - 1. místo – Nová Bystřice, 2. místo – Netolice, 3. místo – Třeboň (Torpédo), 4. místo – Vitín, 5. místo – Červený tým Žimutice, 6. místo – Dříteň, 7. místo – Modrý tým Žimutice (mladí).

Po skončení turnaje bylo na programu předání pohárů vítězům. S prázdnou neodešly ani ostatní týmy, které dostaly drobné ceny. Následně se někteří hráči přesunuli do nedaleké Zámecké restaurace k posezení a popovídání s přáteli, kde to všechno pro tento den skončilo.

Jsme rádi, že se na tomto turnaji každoročně sejde mnoho týmů, bezva hráčů, kamarádů, ale i fanoušků, kteří dodají celému turnaji sportovního ducha.

Děkujeme Obci Žimutice a všem sponzorům za finanční příspěvek, zejména Jaderné elektrárně Temelín, jako generálnímu partneru Oranžového roku v Žimuticích.

Na závěr malé poohlédnutí za naší sezonou ke konci roku 2018.

1. turnaj ke konci sezony 26. 12. 2017 – 1. místo

2. turnaj 3. 3. 2018 Nová Bystřice – 4. místo

3. turnaj 17. 3. 2018 Dříteň - 2. místo

4. turnaj (venkovní) 31. 3. 2018 Velikonoční Třeboň - 1. místo

5. turnaj 15. 9. 2018 Netolice – 5. místo

6. turnaj 22. 9. 2018 Dříteň – 4.místo

7. turnaj 27. 10. 2018 v Týně (náš Žimutice pohár) - 5. místo

A to není konec sezony… Sportu Zdar (sláva vítězům a sílu poraženým pro další turnaje) :-)

 • 8. září 2018 se konal v Krakovčicích druhý ročník fotbalového turnaje v malé kopané nad 40 let. Tohoto turnaje se zúčastnily tým z Týna nad Vltavou, Draci z Milevska a domácí Krakovčice. Za velmi krásného počasí a příjemné atmosféry zvítězil tým Týna nad Vltavou, druzí skončili Draci a třetí domácí Krakovčice.

Rozpis domácích zápasů ve stolním tenise SK Žimutice

hraje se v budově sportovního a kulturního centra v Žimuticích

21. 9. 2018 od 18,00 SK Žimutice – TJ Sokol Kněžské Dvory „B“

5. 10. 2018 od 18,00 SK Žimutice – TJ Sokol Lišov „B“

12. 10. 2018 od 18,00 SK Žimutice – SK Pedagog CB „D“

2. 11. 2018 od 18,00 SK Žimutice – TJ Slovan Černý Dub „C“

9. 11. 2018 od 18,00 SK Žimutice – TJ Sokol Nová Ves u ČB „C“

23. 11. 2018 od 18,00 SK Žimutice – SKST Týn nad Vltavou „D“

7. 12. 2018 od 18,00 SK Žimutice – TJ Sokol České Budějovice „E“

pozvánka nohejbal 20180001[1].jpg

V sobotu 3. 3. 2018 se konal v Žimuticích třetí ročník turnaje O pohár Obce Žimutice ve stolním tenise. Tento turnaj pořádal SK Žimutice a byl zařazen do série čtyř turnajů okolí Týna nad Vltavou. Turnaje se zúčastnilo třicet dva hráčů. Akce se konala na čtyřech stolech nové herny v Žimuticích. Turnaj se hrál ve dvou disciplínách - dvouhře a čtyřhře. Jednotlivci se hráli skupinovým systémem a čtyřhra vyřazovacím. Účast byla opět nejkvalitnější ze všech turnajů. Atmosféra byla skvělá. Nejlepší hráči byli oceněni věcnými cenami, poháry a diplomy. Předseda SK Žimutice Zdeněk Šálený poděkoval sponzorům turnaje: JETE Temelín, Obec Žimutice, Extrudo Bečice a Budvar n. p. a všem přítomným.

Konečné pořadí:

1. Tomáš Soldát – Bechyně

2. Karel Charvát – Černý Dub u Českých Budějovic

3. Karel Kučera – Týn nad Vltavou

4. František Bambas – Ševětín

Čtyřhra:

1. Karel Kučera, Miroslav Vejda – Týn nad Vltavou

2. David Šálený, Zdeněk Šálený – SKK EL Niňo Praha, Žimutice

3. Tomáš Soldát, Vladislav Stoklasa – Bechyně, Sudoměřice

Zbyněk Sekyra, Radek Húska – Černý Dub u ČB

Útěcha:

1. Zdeněk Šíma – Sudoměřice u Bechyně

Všichni hráči ocenili dobrou organizaci turnaje a skvělé zázemí sportovního a kulturního centra v Žimuticích.

 • 9. září se konal v Krakovčicích první ročník fotbalového turnaje v malé kopané nad 40 let. Tohoto turnaje se zúčastnily týmy z Hartmanic, Draci z Milevska a domácí Krakovčice. Za velmi krásného počasí a příjemné atmosféry zvítězili domácí Krakovčice, druzí skončili Hartmanice a třetí Draci z Milevska. Velký dík patří Mírovi Šálenému, který tento turnaj vymyslel a přispěl k organizaci turnaje.
 • 30. 8. – 3. 9. 2017 se koná již 6. ročník mezinárodního etapového závodu v silniční cyklistice Okolo Jižních Čech. Ve čtvrtek 31. 8. 2017 bude druhá etapa startovat na náměstí v Českých Budějovicích a též povede přes naše obce Pořežany, Tuchonice, Hrušov, Žimutice, Třitim – vrchařská prémie a Smilovice. Pořadatelé cyklistický klub RBB Invest a Město Jindřichův Hradec Vás srdečně zvou.
 • V sobotu 29. července 2017 se uskutečnil v Žimuticích již XIII. ročník fotbalového turnaje „O pohár starosty obce“. Turnaje se zúčastnila pouze družstva z Krakovčic, Pořežan a Žimutic. Za velmi krásného počasí si zahráli družstva systémem „dvakrát každý s každým“.

  Pořadí:

  1. Krakovčice

  2. Žimutice

  3. Pořežany

  Nejlepším hráčem turnaje vyhlášen Petr Zeman z týmu Žimutic.

  Hlavním partnerem akce byla JE Temelín skupina ČEZ.

 • 15. července 2017 pořádalo SDH Krakovčice 11. ročník nohejbalového turnaje dvojic - Krakovčická šajtle. Turnaje se zúčastnilo 6 dvojic.

Pořadí:

 1. Předčice - Tomáš Janeček, Radek Novotný
 2. Machři - Jan Volek, Miroslav Šálený
 3. Pivní bratři - Michal Pavlásek, Martin Šedivý

Pozvánka nohejbal Krakovčice0002[1].jpg

 • Dne 8.7.2017 se konal turnaj Žimutický volejbálek. Akce začínala od 9. hodiny, kdy se sešli čtyři týmy. Žimutický tým Vazalové, tradiční tým Žimutice modří, týnský tým Dvojky a tým z Bečic. Zápasy probíhaly tradiční formou každý s každým na dva sety do 25 bodů. Poslední zápas mezi Modrými Žimuticemi a Bečicemi se stal však výjimkou, jelikož jejich bodové hodnocení bylo vyrovnané. A právě i tento poslední set byl zlatým hřebem, jelikož oba soupeřící týmy ze sebe vydali to nejlepší. Po lítém boji nakonec vyhrál tým Žimutice modří čímž se umístil na krásném 3. místě. Tým Bečice skončil nakonec se 4. místem. Tým Vazalů si došel opět pro 2. místo a letošními vítězi byl tým Dvojky. Během zápasu došlo bohužel k jednomu těžšímu zranění, které naštěstí nemělo trvalé následky. Tímto bych chtěl poděkovat všem lidem, co pomohli s organizací, obci za finanční podporu, bez které by se turnaj nemohl konat a samozřejmě děkuji všem zúčastněným a divákům.

 • 10. června 2017 SDH Krakovčice pořádal cvičení v dálkové dopravě vody. Tentokrát se zúčastnily sbory ze Žimutic, Bečic, Sobětic, Dobšic, Předčic a Krakovčic. Voda se čerpala z rybníku „Motysák„, který se nachází u chatové oblasti ke hřišti v Krakovčicích. Délka přepravované vody byla 800 metrů. Na závěr tohoto cvičení byli hasiči na hřišti v Krakovčicích seznámeny se základy zdravovědy. Velké poděkování patří SDH Krakovčice za výbornou organizaci této akce.

 • Podnikové ligy ve stolním tenise se v roce 2017 v Týně nad Vltavou zúčastnilo pouze družstvo TPS Žimutice ve složení Hajný Josef, Vanýsek Vít, Lukášek Jiří, Šálený Miroslav a Kučera Miroslav. V letošním ročníku se umístili v hodnocení družstev na šestém místě. V jednotlivcích byl nejúspěšnějším hráčem Šálený Miroslav, který obsadil sedmé místo. Po desetileté účasti v podnikové lize v Týně nad Vltavou se družstvo SK Žimutice v sezoně 2017/2018 přesune do registrované soutěže RP II. Domácí utkání bude hrát v nově vybudovaném Sportovním a kulturním centru v Žimuticích.
 • Turnaj ve stolním tenise - Pořežany
 • Jako každým rokem i letos 28. října 2016 pořádali volejbalisté ze Žimutic 14. ročník turnaje v odbíjené.

  Turnaj začal v devět hodin ve sportovní hale v Týně nad Vltavou. Všechny přítomné přivítal David Novotný a hráči byli seznámeni s pravidly a systémem hry. Celkem se zúčastnilo šest družstev: Žimutice, Lavina, Žimutice m. (mladí), týmy z Nové Bystřice, Ntolic a Třeboně. S těmito družstvy máme dlouhodobé herní i přátelské vztahy.

  Hrálo se systémem každý s každým do 20 bodů. Po dlouhém a vysilujícím boji o body (a míče), které nikdo nedal ,,zadarmo“, se posledním zapískáním rozhodlo o vítězi denního turnaje
  v odbíjené. Každý s nervozitou čekal na výsledky klání. A to se týkalo i jednoho mladého týmu, který nemá moc zkušeností s turnaji, a přesto si přišel zahrát a udržet dobrou náladu i atmosféru hry.

  Konečné pořadí - 1. místo - Nová Bystřice, 2. místo - Netolice, 3. místo - Lavina, 4. místo - Třeboň, 5. místo - Žimutice č., 6. místo - Žimutice m.

  Po skončení turnaje a předání pohárů vítězům a drobných cen ostatním týmům se mnozí přesunuli do nedaleké Zámecké restaurace k posezení a popovídání s přáteli.

  Jsme rádi, že se každoročně sejde na tomto turnaji mnoho týmů, bezva hráčů, kamarádů, ale
  i fanoušků, kteří dodají celému turnaji tu správnou atmosféru.

  Děkujeme obci Žimutice a všem sponzorům za finanční příspěvek, zejména Jaderné elektrárně Temelín jako generálnímu partneru Oranžového roku v Žimuticích.

  Na závěr malé poohlédnutí za naší sezonou roku 2016.

  1. turnaj - 26. 3. 2016 v Třeboni - 1. místo

  2. turnaj - 16.4. N. Bystřice - 3. místo

  3. turnaj - 11.6. Netolice (Netolický džbán) - 2. místo

  4. turnaj (již venkovní) - 18.6. Vitínská tráva - 1. místo

  5. turnaj - 17.9. Netolice - 7. místo

  6. turnaj - 15.10. Dříteň - 4. místo

  7.turnaj - 28. 10. v Týně (náš žimutice pohár) - 5. místo

  8. turnaj - 26.12. Třeboň (Třeboňská vánoční) - 3. místo

  Tímto byla zakončena letošní sezona. Sportu zdar! (Sláva vítězům a síla poraženým pro další sezony!) :-)

 • 31. července se uskutečnil v Žimuticích XII. ročník fotbalového turnaje „O pohár starosty obce“. Za velmi krásného počasí turnaj vyhrálo družstvo z Krakovčic. Ve finále šťastným gólem deset vteřin před koncem porazili Bečice 2 : 1, další pořadí Koby tým, Hartmanice, Žimutice, Pořežany a Sobětice. Nejlepší brankář turnaje byl vyhlášen z týmu Krakovčic Pavel Zeman, nejlepší hráč Radim Ille z Bečic, nejlepší střelec Marek Sedlic a nejlepší juniorský hráč David Šedivý. Hlavním partnerem akce byla JE Temelín skupina ČEZ.
 • 16. července pořádalo SDH Krakovčice jubilejní 10. ročník nohejbalového turnaje dvojic – Krakovčická šajtle. Turnaje se zúčastnilo 9 dvojic.

  Pořadí:

  1. Michal Bárta, Josef Vomáčka ml.

  2. Jaroslav Brom, Vlastimil Švík

  3. Tomáš Janeček, Petr Valenta

  Po skončení turnaje zakončili den nejen sportovci, ale i místní občané při české písničce.

nohejbal 2016.jpg

 • Dne 9. července 2016 se na Žimutickém hřišti konal První Žimutický volejbalový turnaj. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů. Zúčastněné týmy byly nejen ze Žimutic, ale i širšího okolí. První místo obsadil tým Dvojky z Týna nad Vltavou. Druhé místo obsadil tým Vazalové ze Žimutic. Na třetím místě se umístili Žimutice Modří, kteří se uvolili a po dlouhých letech se znovu sjednotili, aby si zahráli na tomto turnaji. Čtvrté místo obsadil tým Dvogr z Bečic a páté místo pak obsadil tým Jedničky. Velký dík patří všem, jenž se na přípravě turnaje podíleli a poděkování patří i všem zúčastněním.
 • Žimutice na Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise v Alicante - Ve španělském Alicante se od 23. do 29. května 2016 konalo XXVIII. Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo 4700 hráčů z 80 zemí, z České republiky kolem stovky. Mezi účastníky byli i zástupci obce Žimutice - Miroslav Šálený (kategorie 50 +), Jirka Lukášek (40+) a Pavel Hrůza (40+). Toto trio měl doplnit ještě Zdeněk Šálený, ale ze zdravotních důvodů se akce nakonec nemohl zúčastnit. Byla to obrovská sportovní událost, velkolepě zahájená a zakončená, která zanechala ve všech účastnících ten nejlepší dojem. Hrálo se na 156 stolech s perfektní organizací, při zajištění vysoké bezpečnosti všech hráčů. Pro Žimutické to byla především cenná sportovní zkušenost, vždyť na turnaji hráli takoví hráči jako He Zhi Wen – účastník OH v RIU 2016, nebo Ding Yi – účastník všech OH v období 1988-2000. Obec Žimutice jako sponzor věnovala hráčům dresy s logem obce, proto velké poděkování míří právě na Obecní úřad Žimutice.

DSCN3020 (1).JPG

 • V letošním roce se Podnikové ligy ve stolním tenise za Žimutice zúčastnila dvě družstva. Družstvo Žimutice ve složení – Jiří Lukášek, Miroslav Šálený, Pavel Hrůza a za nemocného Zdeňka Šáleného velmi talentovaný třináctiletý Honzík Hrůza. Za družstvo TPS (Tuchonice, Pořežany, Smilovice) – Milan Hajný, Josef Hajný, Vít Vanýsek a Miroslav Kučera Letošního již XVII. ročníku podnikové ligy se zúčastnilo opět deset kvalitních a vyrovnaných týmů. Družstvo ŽIMUTICE v předposledním rozhodujícím zápase podlehlo po velkém boji 3 :7 týmu BEVOTEXU a s jedinou porážkou skončili již potřetí za sebou na druhém místě. TPS obsadilo šesté místo. V kategorii jednotlivců obsadil Pavel Hrůza třetí místo s úspěšností 87,5%.
 • Silvestrovský fotbálek - Fotbalový rok byl zakončen již po desáté zápasem Krakovčice – Hartmanice, tentokrát se hrálo na hřišti v Krakovčicích. Docela přijatelné počasí, výborná nálada, hodně hráčů, dokonce i několik diváků a snad vše bez vážnějšího úrazu, tak lze stručně shrnout tradiční silvestrovský fotbálek. Zápas začali lépe hosté z Hartmanic, kteří se po hezké akci ujali vedení. Do konce poločasu se podařilo domácím vyrovnat na 1 : 1. Úvod druhého poločasu opět lépe vyšel hostům a ujali se vedení 3 : 1. Po velkém tlaku domácích tři minuty před koncem vyrovnal Tonda Hudeček a muselo se prodlužovat. V desetiminutovém prodloužení si oba týmy vytvořily několik šancí, ale gól nepadl. Rozhodnout musel penaltový rozstřel, který vyhrálo domácí družstvo z Krakovčic. O výsledek však tradičně nešlo. Šlo o to sejít se, zahrát si, pohovořit, popít a poté v místní pergole posedět při pivku, grogu a výborné sekané.
 • Dne 27. prosince 2015 se v Pořežanech uskutečnil již 2. ročník turnaje ve stolním tenise pořádaný v nově rekonstruovaném kulturním domě. Tohoto ročníku se zúčastnili i hráči z Drahotěšic, kteří přijeli v hojném počtu. Celkově se turnaje zúčastnilo 18 hráčů. Ti byli po zahájení rozděleni do 2 skupin po 9 hráčích, které se hrály systémem každý s každým. Základní skupiny zpestřil zápas mezi nejmladším účastníkem 10letým Matyášem Kubíkem a nejstarším 78letým panem Šoukalem. Po dohrání základních skupin se hráči mohli občerstvit klobásou a pivem. V další fázi turnaje se hráči rozdělili do 2 finálových skupin, kde bojovali o svá konečná umístění. Na stupně vítězů se po tuhém a dlouhém měření sil probojovali první Šoukal, druhý Staněk a třetí Beznoska. Všichni zúčastnění byli po ukončení turnaje odměněni diplomem a krásnými cenami. Doufejme, že se v roce 2016 v Pořežanech opět sejdeme a užijeme si spoustu napínavých bitev jako v roce 2015.
 • V sobotu 28.11.2015 se členové SDH Sobětice z účastnili hasičské soutěže v Hluboké nad Vltavou „O HLUBOCKÉHO KAPRA“. V nabité konkurenci 38. špičkových týmů borci ze Sobětic se svým platným pokusem obsadili 33. místo. Tato soutěž ukázala, že ani v konkurenci mezi nejlepšími týmy kraje se hasiči ze Sobětic neztratí a svedou býti rovnocennými soupeři i když stále je co zlepšovat.
 • 13. ročník v odbíjené

rybářské závody

vánoční focení

oční focení - 2006 družstvo Žimutice

vánoční focení